O nás

Informace o radioklubu – historie

Současnými členy radioklubu jsou OK1RN, OK2IGG a OK2CVH.

Všechny tyto členy radioklubu spojuje především záliba ve V/U/SHF konstrukcích, provozu, závodění ale také obliba pobytu v přírodě spojená s grilováním a opékáním buřtů (KGB = Každý Griluje Buřta) a v neposlední řadě obliba piva a to zejména z menších lokálních pivovarů.

Něco z historie
Všichni členové radioklubu se potkali v sice různém čase ale v jednom městě – Brně. U zrodu radioamatérských aktivit v tomto seskupení stojí Michal OK2IGG a Petr OK1RN, kteří se potkávají v roce 1993 na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Brně. Poprvé se setkávají se závodním provozem v různých kolektivkách (OK2KUB, OK2KBA) a jelikož mají vlastní představu o tom, jak má vypadat správné závodnické vybavení a provoz ale asi taky proto, že neradi přicházejí k hotovému a chtěli by si vše osahat, začínají jezdit závody pouze ve dvou převážně na Petrovu tehdejší značku OK2CRT. Ihned zpočátku se přidává (a průkopnické nadšení sdílí) i Zbyněk OK2ZLK – Michalův spolužák z VUT, a časem také Roman OK2CRC Petrův bývalý spolužák ze základní školy. Během roku 2004 se k našemu kolektivu přidal Slávek OK2SLC známý z éteru a Michalovi kamarádi z VUT bratři Jirka OK2JEY a Honza OK2JES, kteří k nám migrovali z kolektivky OK2KFJ. V tomto roce také dostáváme přidělenu a začínáme používat klubovou značku OK2KGB. V roce 2005 se k nám připojil i Michalův kolega ze zaměstnání Laďa OK2CVH, který je především specialistou na CW provoz.

Naše stěhování
Za otázku života a smrti radioklubu bylo od počátku považováno působiště. Jelikož nikdo z radioklubu není vlastníkem pozemku s chatou na kopci, rozhodujeme se pro nájem kóty. Nejdříve několik let vybíráme kde se vůbec hodláme „uhnízdit“.

Prvním našim společným působištěm byla rozhledna na kótě Kraví hora v Novohradských horách (JN78IR 953 m n.m.). Za objevení této kóty vděčíme kamarádovi Milanovi OK1MDD, který má poblíž této kóty domácí QTH. Zde jsme strávili závodní sezónu roku 2002. Scenérie Novohradských hor jsou opravdu nádherné, samotná kóta o co méně vidí na jih snaží se vynahradit otevřeností na severozápad, nejen proto ale také z důvodu velmi špatné dostupnosti jsme ji nakonec opustili. Zakládající členové do smrti nezapomenou jak na hřbetě táhli do prudkého 3km dlouhého kopce v noci na sněhu a ledu veškeré vybavení.

Dalším působištěm byla kóta Batkovy na Českomoravské vrchovině poblíž Tábora (724 m n.m. JN79JK). Tuto kótu objevili v podstatě náhodou OK1RN a OK2IGG na jednom ze svých cyklovýletů. Výsledky byly rozhodně lepší než v Novohradských horách. Otevřenost horizontu do všech směrů, lepší dostupnost, předzávodní kulturní vyžití v blízkém okolí. Bohužel ale věž, kterou jsme hodlali využít, byla značně vytížená profesionálními službami a nenabízela nám dostatek prostoru pro zlepšování našich anténních systémů. A tak jsme se po ukončení závodní sezóny 2003 opět stěhovali.

Následujícím a zároveň současným působištěm je kóta Mešnice, 10km východně od Pelhřimova (753 m n.m. JN79QJ). Zde jsme absolvovali závodní sezóny od roku 2004 s poměrně uspokojivými výsledky a doufáme, že výsledky sezón následujících nás v tom lepším slova smyslu ještě v mnohém překvapí.